Medya

YouTube’da Diriliş: Ertuğrul rüzgarı! Pakistan’da rekora koşuyor

Diriliş: Ertuğrul dizisinin Pakistan'daki YouTube kanalı rekor üstüne rekor kırıyor.

Türkiye’de de sevilerek izlenen Diriliş: Ertuğrul dizisi, Ramazan ayında Pakistan’da gösterilmeye başlandı. Dizi için Pakistan’da açılan YouTube kanalına ilgi çok büyük. Diriliş: Ertuğrul Pakistan YouTube kanalı, sadece 16 günde 100 milyondan fazla görüntülenme alırken, 2 milyon abone barajını aşmış durumda. Dizinin yeni bir rekor kırması için ulaşması gereken abone sayısı ise 6,62 milyon.

Pakistan’da Urduca dilinde yayınlanmaya başlayıp büyük bir ilgiyle karşılanan Diriliş: Ertuğrul’un bu başarısı hakkında TRT Genel Müdür Yardımcısı Murat Akgüç bir açıklama yaptı. Dizinin, Pakistan’da oluşturduğu bu büyük etki için “inanılmaz” diyen Akgüç, “Dizi, dünyaya değer temelli içeriklerle ilham vermenin ne kadar önemli olduğunu gösterdi” şeklinde konuştu.

Dizi için Twitter’da bir de kampanya başlatıldı. “#ErtugrulYouTubeRecord” etiketiyle dizinin rekor kırması için başlatılan çalışma hakkında da konuşan Akgüç, dizinin başarısını geliştirmeyi ve kampanyayla küresel çaptaki hayranları ‘birleştirmeyi’ amaçladıklarını aktardı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı