Yazılım

Windows 10’da KB4556799 güncellemesi sonrası ses problemi ve veri kaybı yaşanıyor

Windows 10'a gelen son güncelleme ile birlikte ses sorunları ortaya çıktı. KB4556799 güncellemesi ses sorunu ve veri kaybına neden oluyor.

Windows 10 işletim sistemi kullanıcılarının son günlerde “Güncelleme yaptım ses sorunu ve veri kaybı yaşadım” diye serzenişte bulunmasının sebebi KB4556799 güncellemesi. Kullanıcı deneyimi ve güvenliği artırmak için KB4556799 kodlu bir güncelleme yayınlayan Microsoft, bir dizi sorunla karşı karşıya.

Sosyal medya siteleri, Reddit, Ekşi Sözlük gibi sitelerde bir çok kullanıcı KB4556799 kodlu güncelleme sonrasında çeşitli ses sorunlarıyla karşı karşıya kaldıklarını raporladı. Paylaşımlarda, güncelleme sonrasında ses sürücüsü konfigürasyonlarından otomatik sürücü kaldırıldığı söyleniyor.

KB4556799 güncellemesi sonrası ses sorunu yaşıyorum, ne yapmalıyım?

Windows 10 kullanıcıları, güncelleme sonrası ortaya çıkan ses sorununun çözümünü de bulmuş gibi. Kullanıcılar, ses sorunlarından kurtulmak için ses geliştiricilerini devre dışı bırakıp Realtek sürücüsünü yeniden yüklediklerinde sorunun ortadan kalktığını paylaşıyor.

Veri kaybı yaşayanlar da var

KB4556799 güncellemesi sonrası ortaya çıkan tek sorun ses problemi değil. Veri kaybı yaşayan kullanıcılar da var. Kalıcı değil, geçici bir sorun olan ve güncellemeyle ortaya çıkan veri kaybı için, güncellemeler sırasında bilgisayara geçici bir profil eklenmesi ve güncellemenin o profilden yapılması tavsiyeleri paylaşılıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı