Yazılım

WhatsApp Web’i karanlık modda nasıl kullanırız? (Dark Mod)

Uzun süredir WhatsApp Web'e eklenmesi istenilen karanlık moda geçişin bir yöntemi keşfedildi.

Web sitelerinin karanlık yani dark modları son yıllarda revaçta olan bir uygulama. Karanlık mod uygulamasının WhatsApp Web’e gelmesi uzun süredir bekleniyordu. WhatsApp Web karanlık (dark) mod özelliği aslında şuanda kullanılabilir durumda… Birkaç adımda siz de WhatsApp Web karanlık moda geçiş yapabilirsiniz.

WhatsApp Web karanlık mod resmi olarak duyurulmuş değil. WhatsApp’ın web uygulaması için karanlık mod testlerini kısa süre içinde tamamlayıp, resmi olarak kullanıma sokmasını beklemekteyiz. Ancak birkaç basit adımla WhatsApp Web’i dark modda kullanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp Web’i karanlık (dark) modda nasıl kullanırım?

Karanlık mod uygulamasını Google Chrome ile keşfedilmiş ancak bu mod bu yöntemle diğer tüm tarayıcılarda çalışmakta. Dilerseniz birkaç adımda hep birlikte WhatsApp Web’i karanlık moda geçirelim.

Öncelikle WhatsApp Web’i açalım ve QR kod ile giriş yapalım.
Giriş yaptıktan sonra, sohbet bölümünün dış kısmında kalan sağ tarafta sağ tıklayarak, ‘incele’ seçeneğine tıklayın.

‘İncele’ye tıkladıktan sonra tarayıcınız sayfanın kaynak kodlarını gösterecek. Fare yardımıyla kodun en üstüne geldiğinizde “body class=”web” kodunu göreceksiniz. Bu koddaki “web” bölümünü “web dark” olarak değiştirdiğinizde WhatsApp Web’iniz karanlık yani dark moda geçiş yapmış olacak.

Bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyoruz; WhatsApp, web için karanlık mod uygulamasını resmi olarak duyurmuş değil. Bu sebepten ötürü WhatsApp Web’i her açtığınızda bu işlemi tekrar etmeniz gerekmekte. Bu konuda bir rahatlığa ulaşabilmemiz için WhatsApp’ın web için karanlık modu resmi olarak duyurmasını beklemek zorundayız.

WhatsApp Web karanlık mod uygulaması için sizlerin yorumları neler? Hemen aşağıda bulunan yorumlar bölümünden görüşlerinizi dile getirebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı