Donanım

Nehire düşen telefon çalışır mı? 8 ay sonra mucize yaratan iPhone 7

Çin’de yaşayan bir adam, 8 ay önce nehre düşürdüğü telefonunu bir balıkçı sayesinde buldu. Telefonun sürpriz şekilde çalışması şaşkınlığa sebep oldu.

Nehire düşen iPhone 7 çalışır mı? Hem de 8 ay sonra? Bu soru Çin’in Guizhou eyaletinde yaşanan bir olay sayesinde kendisine yanıt buldu.

Geçtiğimiz eylül ayında balık tutmaya gittiği sırada telefonunu nehre düşüren Çin’li bir adam tam 8 ay sonra telefonuna kavuştu. Kano ile nehirde balık avlanmaya çıkan bir balıkçı, nehir sularının çekilmesinin ardından 8 ay önce kaybolan bu telefonu buldu. Balıkçı, bulduğu telefonu örnek bir davranışla sahibine kargoladı.

Telefonuna 8 ay sonra kavuşan Çinli adam, cihazın hala sorunsuz şekilde çalıştığını söyledi. Nehirdeyken çektiği fotoğraflarına da ulaşan genç adam, cihazın tüm özelliklerinin sorunsuz bir şekilde çalıştığını anlattı.

iPhone 7’nin IP67 sertifikası bulunuyor

Kulaklık girişinin kalkmasının ardından suya ve toza karşı dayanıklı olan iPhone 7’nin IP67 sertifikası bulunmakta. Nehire düşüp, 8 ay sonra bulunan iPhone 7 tüm istatistikleri alt üst etmiş durumda.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı