Medya

Mynet kalıcı olarak uzaktan çalışma dönemine geçti

Türkiye'de internetin lider kuruluşlarından Mynet, tamamen uzaktan çalışma düzenine geçtiğini duyurdu.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle Mart ayının başından bu yana ülkemizde pek çok kurum ve kuruluş evden çalışma düzenine geçti. Ofis ortamları, evlere taşınırken, görüntülü toplantılar hayatımızın bir parçası haline geldi. Çalışanların bir kısmı evden çalışma düzeninden memnunken, bir kısmı ise eski çalışma ortamlarını aradıklarını savunuyor.

Türkiye’de internet sektörünün lider kuruluşlarından Mynet ise ‘tamamen’ uzaktan çalışma sistemine geçtiğine duyurdu. Mynet’in editör kadrosunu tüm Türkiye ve yurtdışına açma kararı aldıklarını söyleyen Mynet İK Genel Müdür Yardımcısı Esra Bayrakdar, Mynet’in medya birimlerinin yüzde 75’inin kalıcı olarak uzaktan çalışacağını açıkladı. Zaman ve mekandan bağımsız bir çalışma modeline geçiş yaptıklarını anlatan Bayraktar, tüm işe alım, oryantasyon ve eğitim süreçlerinin de uzaktan çalışmaya uygun hale getirildiğini söyledi.

Mynet Genel Yayın Yönetmeni Tarkan Temur ise uzaktan çalışma sisteminin üretkenlikte yüzde 15 daha olumlu etki ortaya koyan araştırmaların olduğunu ifade ederek, iki ay süren uzaktan çalışma deneyimlerinin de bunu doğruladığını söyledi.

Evden çalışırken bilgisayarda enerji tasarrufu nasıl yapılır?

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı