İnternet

Karantina döneminde önlem almışlardı… Netflix görüntü kalitesini artırmaya başladı

Koronavirüs döneminde tüm dünyada uygulanan karantina döneminde trafiği artan Netflix, önlem olarak görüntü kalitesi düşürme yöntemini seçmişti. Gelen haberler, Netflix'in bu uygulamadan yavaş yavaş vazgeçtiğini gösteriyor.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle ilginin yoğun olarak arttığı uygulamalardan birisi de Netflix oldu. Milyonlarca kişinin evlerine kapanmasının ardından Netflix’e normalin üzerinde bir ilgi artışı olunca şirket çareyi yayın kalitesini düşürmekte bulmuştu. Başta Avrupa ülkeleri dahil olmak üzere pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de Netflix’in yayın kalitesinde düşüşe gidildiği görülmüştü.

Geçtiğimiz gün Netflix’in görüntü kalitesini artırmaya başladığına yönelik paylaşımlar yapılmaya başlandı. Netflix, resmi olarak hangi ülkelerde görüntü kalitesini eski haline getirdiğini açıklamasa da pek çok sosyal medya kullanıcısı, görüntü kalitesinin eski haline dönmeye başladığını belirten paylaşımlarda bulundu. Danimarka, Almanya, Norveç gibi ülkelerde 4K kalitesine dönüldüğü rapor edilse de şirketin yayın kalitesini birden bire eski haline getiremeyeceği belirtiliyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı