Yazılım

Google Chrome’da yeni özellik: Sekmeler nasıl gruplandırılır?

Google Chrome sekme gruplandırma özelliğini duyurdu. Çok yakında herkese açılacak yeni özellikle birlikte sekmeler arasında kaybolma devri sona erecek.

En çok kullanılan internet tarayıcısı konumunda olan Google Chrome, yeni bir özellik duyurdu. Google’dan bugün yapılan açıklamaya göre, Google Chrome, sekme gruplama özelliğini kullanıma açtı. Google Chrome, bu özellikle birlikte aktif olarak kullandığımız sekmeleri gruplandırmamıza ve bu gruplar içerisinde etiketler oluşturmamıza imkan sağlayacak. Bu yenilikle birlikte kullanıcıların, sekmeler arasında kaybolmasının önüne geçilmesinin hedeflendiği paylaşıldı.

Yoğun tempoda çalışan bir çok kişi, aynı anda onlarca Google Chrome sekmesini aktif olarak kullanıyor. Kullanıcılar kimi zaman bu sekmeler arasında aradığını bulamıyor, vakit kaybı yaşıyor. Google Chrome işte bu özellikle birlikte hem bu zaman kaybının önüne geçiyor hem de daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlıyor.

Bu yeni özelliği duyuran Google, gruplandırma seçeceğinin şimdilik sadece Google Chrome Beta kullanıcıları için açık olduğunu paylaştı. Google, kısa bir süre içerisinde bu özelliği tüm kullanıcılara açmayı hedefliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı