Yaşam

El dezenfektanı yanar mı, parlar mı, tutuşur mu?

Koronavirüs pandemisiyle hayatımıza giren dezenfektan yanar mı, patlar mı? Sorunun yanıtı evet!

Koronavirüs salgınıyla hayatımıza giren ve ayrılmaz bir parçamız haline gelen dezenfektan yanar , tutuşur mu, patlar mı? Yetkililer, sıcak havalarda dezenfektanların bir “felakete” sebep olabileceği konusunda uyarıyor.

ABD’nin Teksas eyaletinde havanın sıcak olduğu bir günde el dezenfektanını arabada unutan bir kişi, aracının şoför kapısını erimiş şekilde buldu. Yaşanan olay sonrasında itfaiye ekipleri, dezenfektanların içinde bulunan alkol nedeniyle yanıcı hale gelebileceği açıklamasını yaptı.

Dezenfektanlar sıcak havada yanar mı?

ABD basınına yansıyan habere göre aracın şoför kapısında yer alan el dezenfektanı, araç içi sıcaklığının 35 dereceye ulaşmasıyla tutuştu. El dezenfektanının tutuşmasıyla birlikte ciddi bir hasar meydana geldi. Yaşanan olay hakkında konuşan yetkililer, sıcak günlerde el dezenfektanlarının araç içinde bir felakete yol açabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Dezenfektan satışlarında büyük artış yaşanmıştı

Koronavirüs salgını sonrasında el dezenfektanları satışında ciddi bir artış olmuştu. Geçtiğimiz günlerde Milliyet’te yayınlanan bir haberde, internet üzerinden yayınlanan dezenfektan, maske, kolonya ve eldiven satışlarının yaklaşık 6,5 kat arttığı ifade edilmişti.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı